Czym są słowa kluczowe

Mianem słów kluczowych określamy słowa, które charakteryzują i opisują poruszany przez Ciebie temat. Jednocześnie muszą spełniać dodatkowo warunek bycia popularnym.  Czyli im dane słowo opisujące Twój produkt jest popularniejsze, tym częściej używane jest przez poszukujących rozwiązania swojego problemu klientów. Pamiętasz, w poprzednim artykule opisywałam zbliżającą się wizytę teściowej i poszukiwania dostawców z indyjskich restauracji. Właśnie za pomocą odpowiednio dobranych słów kluczowych dokonałam poszukiwać a później wyboru.

Rodzaje słów kluczowych

Opisując słowa kluczowe trzeba pamiętać, że mają one swój podział.

  • słowa ogólne, czyli te, na które składają się max dwa wyrazy, używane zazwyczaj wtedy, gdy poszukujemy jakiegoś produktu, lecz bez wskazania konkretnej nazwy, np.: kaloszy, parasolki, kubka niekapka;
  • słowa brandowe, czyli takie, które są związane z marką, używamy ich wtedy, gdy poszukujemy konkretnego produktu, np.: karmy dla psów o specyficznej nazwie;
  • słowa z długiego ogona, czy takie, które składają się z większej ilości słów, precyzujące dokładnie naszą potrzebę, np.: restauracja indyjska z dowozem w warszawie, automatycznie składana parasolka w groszki itd.

słowa kluczowe

Narzędzia

Do wyszukiwania słów kluczowych z pomocą przyjdą Ci następujące narzędzia:

Jak z nich skorzystać? Planujesz dodać wpis o sposobach na niepogodę podczas Majówki. Oczywiście, pierwszym słowem jest majówka, pomysł na majówkę, jak spędzić majówkę itd. Mając zbiór tychże słów kluczowych możesz w oparciu o nie przygotować tytuł oraz treść. nie mam tu na myśli tekstu, który zawiera ładnie poskładane w całość kluczowe frazy, bo takie teks jest ciężki nie czyta się go dobrze, poza tym od razu, z daleka widać, że jest napisany pod algorytmy wyszukiwarek, a przecież bloga piszesz dla czytelników, nie dla wyszukiwarek.

Owszem, pracowite pszczółki z ula szybciej znajdą Cię w przepaściach internetu, jeśli w Twoim tekście znajdą odpowiednie słowa – klucze, ale na liczbę ich odwiedzin i Twoją popularność składa się wiele elementów, o których będę opowiadała w tym cyklu.

Pozdrawiam,

Agnieszka

0 0 votes
Article Rating

0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x

Pin It on Pinterest

Shares