Newsletter. Absolutny must have blogera. Bez dwóch zdań. Prowadząc bloga, prędzej, czy później, dojrzejesz do tego, żeby posiadać własny newsletter.

Jest całe mnóstwo rozwiązań i narzędzi, w których można zarządzać własną listą subskrybentów. Do najpopularniejszych należą:

  • Mail Chimp
  • Get Response
  • mailerlite
  • freshmail
  • sendinblue

Zapraszam Was na krótki tutorial, w którym pokazuję, jak szybko możecie połączyć Waszego bloga z narzędziem do newslettera i przygotować podstawowy formularz do zapisywania subskrybentów na Wasz newsletter.

Decydując się na stworzenie własnej listy mailingowej warto mieć jakiś plan. Strategię, w której określicie sobie, do kogo będziecie wysyłać swoje wiadomości. Strategię, w której określicie sobie, w jaki sposób będzie budować swoją bazę subskrybentów. I strategię, w której określicie sobie, jak często i z jaką treścią będziecie się pojawiać na skrzynkach mailowych swoich czytelników. Poniżej znajdziecie link do arkusza, który mam nadzieję pomoże Wam zaplanować poszczególne wysyłki newsletterów.

Przypominam również o ankiecie, w której możecie wskazywać obszary, do których przydałby się Wam tutorial – chętnie pomogę 🙂

Jestem bardzo ciekawa, czy prowadzicie swój newsletter a jeśli nie, to czy moja podpowiedź była dla Was pomocna. Dajcie znać w komentarzach.

Pozdrawiam,

Agnieszka

 

 

0 0 votes
Article Rating

8
0
Would love your thoughts, please comment.x

Pin It on Pinterest

Shares