Najpopularniejszym systemem CMS do zrobienia strony internetowej czy bloga bez dwóch zdań pozostaje WordPress. O ile znalezienie książek o WP nie sprawia szczególnych trudności, o tyle znalezienie książek napisanych dla totalnych laików już trudniej. Niemniej w tym roku na naszym rynku pojawiły się dwie takie pozycje, godne polecenia książki o WordPressie.

# Kasia Aleszczyk WordPress w 10 krokach

Kasia w cudowny i łopatologiczny sposób objaśnia wszystkie tajniki WordPressa, krok po kroku przechodząc przez każdy wymagający uwagi element. Razem z autorką zainstalujesz WordPressa, skonfigurujesz go i przygotujesz sobie środowisko do pracy. Dzięki trickom i podpowiedziom środowisko to będzie bardzo przyjazne i bezpieczne. Potem pozostanie już tylko uzupełnić treść i możesz cieszyć się swoją własną stroną www opartą na WordPressie.

Warte wspomnienia również jest to, że książka wydana jest w niecodziennym formacie – jako kołozeszyt. Dzięki temu łatwiej jest z nią pracować, robić notatki czy po prostu zakończyć pracę. Ten element bardzo przypadł mi do gustu.

# Ola Gościniak Bądź Online

Ola do tematu własnej strony opartej o WordPress podeszła zupełnie inaczej. W książce Bądź online znajdziesz wsparcie koncepcyjne. Bo każdą stronę, bloga czy sklep powinniśmy zacząć budować od projektu. Od przygotowania koncepcji i planu, co na tej stronie ma się znaleźć, do kogo będzie skierowana jej treść itd. Takie projektowe podejście znajdziesz właśnie w książce Oli. Od koncepcji po instalację WordPressa aż do wlania treści w zbudowaną stronę. Całość okraszają świetne notatki wizualne w wykonaniu Agaty Jakuszko.

W obu książkach znajdziesz miejsce na własne notatki i spostrzeżenia, które mogą przyjść Ci do głowy podczas lektury. Jeśli chodzi o mój wybór, mój typ, to polecam je obie, bo po ich lekturze uważam, że są dla siebie uzupełnieniem. Zarówno Kasia jak i Ola, dołożyły wszelkich starań, żebyś podczas pracy z ich książkami samodzielnie postawiła własną stronę. Jestem przekonana, że po takiej pigule wiedzy dasz radę 🙂

Ponieważ dziewczyny wydały swoje książki całkowicie własnym sumptem, nie znajdziesz ich w żadnej księgarni a tylko na Ich stronach, do których linki znajdziesz w tytule książek.

Daj mi znać, czy już miałaś w ręku którąś z tych książek. Jak oceniasz jej wartość? Podobnie jak ja jesteś zachwycona, czy czegoś Ci w nich zabrakło?

Czekając na Twój komentarz pozdrawiam,

Agnieszka

0 0 votes
Article Rating

2
0
Would love your thoughts, please comment.x

Pin It on Pinterest

Shares