Gdy w 2005 r. zetknęłam się po raz pierwszy z pojęciem e-commerce, w najśmielszych nawet przypuszczeniach nie przewidywałam, jak mocno ewoluuje ta branża. Zakładając swój pierwszy sklep internetowy miałam okazję zobaczyć, jak rozwijały się narzędzia: sprzedaży i marketingu. Jak zmienia się nastawienie sprzedawców, marketerów i w końcu samych Klientów.

Do dzisiejszego odcinka podcastu zaprosiłam Kasię Aleszczyk. Kasia, z wykształcenia fizjoterapeutka,  WordPressa pokochała od pierwszego wejrzenia ponad trzy lata temu. Na co dzień pomaga (zresztą nie tylko) blogerom oswajać WordPressa na blogu KasiaAleszczyk.pl, prowadzi również grupę na Facebooku: WordPress (nie tylko) dla blogerów i uczy na kursach online w ramach AkademiaWP.pl. To właśnie w AkademiiWP obecnie dostępne są dwa kursy: na jednym możecie nauczyć się, jak podnieść bezpieczeństwo WordPressa na wyższy poziom, a na drugim utworzyć własny sklep internetowy z wirtualnymi produktami (ebooki, *.pdfy, konsultacje, sprzedaż kursów online itp). Jakby tego było mało, Kasia od trzech lat ma swój własny fizyczny produkt: jest producentem i sprzedawcą on-line etui do pomp insulinowych.

Chciałam jeszcze bardzo mocno podziękować Magdzie z Mega Głos Studio Nagrania lektorskie, bez której pomocy ten podcast nie ukazałby się. Magda, jesteś Wielka 🙂

Tymczasem, zapraszam Was do wysłuchania bardzo ciekawej rozmowy o aktualnych trendach na rynku e-commerce.

Zasubskrybuj podcast: iTunes ♦ Google Play Music ♦ RSS ♦ Android

Co znajdziecie w tym odcinku? Odpowiedzi na pytania:

  • Czy w Internecie można sprzedać wszystko?
  • Jakie są najnowsze kierunki w handlu internetowym?
  • Czy do posiadania własnego sklepu internetowego trzeba umieć kodować?
  • Czy rynek e-commerce nie jest już przesycony?

Podczas podcastu wspominamy o kursach:

 • Sprzedaż wirtualnego produktu
 • 7 dni do własnego bloga

Wymieniamy też następujące narzędzia:

Programy do słuchania podcastów

 • iTunes – dla użytkowników iPhone’ów i iPad’ów
 • Podcast Addict – dla użytkowników Androida

Pozdrawiam,

Agnieszka

0 0 votes
Article Rating

3
0
Would love your thoughts, please comment.x

Pin It on Pinterest

Shares