OBS Project, narzędzie do live’ów. To z jego pomocą możesz przeprowadzić webinar czy transmisję online poprzez Facebooka lub YouTube.

Mój pierwszy webinar okazał się ogromną skuchą, bo źle wprowadziłam klucze podane przez YT. W efekcie przegadałam sama ze sobą blisko godzinę. Dopiero po transmisji okazało się, że nikt jej nie oglądał, bo specjalnie, żeby się nie rozpraszać wyniosłam komórkę do drugiego pokoju… Dopiero później okazało się, na czym polegał błąd. Postanowiłam więc, że pokażę ci, jak uniknąć wtopy 🙂

Można oczywiście ustawić komórkę albo laptop z wbudowaną kamerką. Iść na żywioł. Ja jednak lubię dodać do swoich live’ów coś jeszcze. Ale po kolei 🙂

Kiedy warto korzystać z tego narzędzia?

Przede wszystkim wtedy, gdy w swoich live’ach chcesz wykorzystać prezentację, udostępnić oglądającym swój pulpit, puścić jakiś dodatkowy, wcześniej przygotowany film. Sama korzystam z OBS Project i bardzo sobie chwalę za prostotę w obsłudze. Dodatkowym atutem jest fakt, że jest to narzędzie darmowe, nie trzeba więc ponosić dodatkowych kosztów związanych z licencją.

Jak korzystać z tego rozwiązania?

Pierwszym krokiem jest oczywiście ściągnięcie pliku instalacyjnego. Do dyspozycji masz instalkę zarówno na systemy Microsoftu, iOS oraz Linuxa. Po ściągnięciu pliku instalacyjnego Potem należy je zainstalować na komputerze, laptopie czy netbooku, z którego chcecie prowadzić transmisję. Przygotuj również sobie wcześniej prezentację, w której każdy slajd będzie osobnym obrazkiem. Polecam do tego celu Canvę. Znajdziesz w niej całą masę gotowych szablonów prezentacji, które możesz zaimplementować do własnych potrzeb. Jeśli nie chcesz pokazywać prezentacji przygotuj sobie swoje logo koniecznie bez tła i w formacie *.png.

Następnym krokiem jest ustawienie samej transmisji. Jak to zrobić możesz zobaczyć na krótkim tutorialu 🙂

Na uspokojenie i celem dodania otuchy powiem Ci, że to naprawdę nie jest skomplikowane. Mam nadzieję, że dzięki mojej pomocy łatwiej Ci będzie prowadzić transmisje z wykorzystaniem dodatkowych materiałów. Koniecznie daj znać, czy ten tutorial był przydatny i pomógł w konfiguracji OBS.

Pozdrawiam,

Agnieszka

0 0 votes
Article Rating

2
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x

Pin It on Pinterest

Shares