Webinary, czyli inaczej mówiąc seminaria online to jeden z najbardziej popularnych sposobów komunikacji w ostatnim roku. O sile livów i o tym, jak się do nich przygotować pisałam niedawno w sierpniowym wpisie.

Dostałam od Was całą masę pytań związaną właśnie z webinarami, więc dziś kolejny wpis o tym medium.

# Platforma do prowadzenia webinarium

Najczęściej do przeprowadzania webinarów wykorzystywane są dedykowane do tego celu platformy. Dzięki nim możesz przygotować landing page, za pomocą którego będziesz zbierała leady osób chętnych do udziału w Twoim wydarzeniu. Mając bazę tychże leadów możesz nie tylko wysłać do subskrybentów przypomnienie o wydarzeniu, dodatkowe materiały, ale również zasilić swoją bazę subskrybentów i regularnie prowadzić z nimi korespondencję.

W zależności od wybranego przez Ciebie planu abonamentowego możesz korzystać z dodatkowych funkcjonalności (zapis webinaru, sprzedaż udziału w nim, dodatkowe usługi lub wielkość grupy biorącej udział w spotkaniu online. Z tych najpopularniejszych platform na większą uwagę zasługują (w kolejności alfabetycznej):

# Wtyczki do WordPress’a

Jeśli masz bloga lub stronę internetową, możesz zintegrować go z platformą do webinarów. Dzięki temu, prowadząc zapisy na wydarzenia poprzez landing page, dzieje się to w obrębie Twojej strony internetowej. Raz, że to wygoda, dwa, że wpływa na wizerunek Twojej marki. Większość wymienionych w poprzednim punkcie platform posiada swoje wtyczki do WordPressa, natomiast polecam również nie związanie z nimi pluginy:

# Inne rozwiązania

Jeśli jesteś początkująca i nie masz 100 % pewności, że będziesz się dobrze czuła jako osoba prowadząca wydarzenie, jakim jest webinar, zanim zainwestujesz pieniądze w platformę albo wtyczkę możesz choćby dla sprawdzenia samej siebie przeprowadzić webinary wykorzystując Facebook lub YouTube.

Obie te platformy dają możliwość przeprowadzenia live’ów, więc idealnie się nadają do wykorzystania na webinar. Jeśli zależy Ci na połączeniu webinaru z rozwijaniem listy mailingowej, seminarium przeprowadź w zamkniętej grupie na Facebooku albo na YouTube ograniczając widoczność nagrania.

Daj znać, czy masz już doświadczenie z seminariami online. Jak się w nich czujesz? Dajesz sobie radę przed kamerą? Daj znać w komentarzu 🙂

Pozdrawiam,

Agnieszka

0 0 votes
Article Rating

0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x

Pin It on Pinterest

Shares